Interpretacja USG jamy brzusznej po urodzeniu wcześniaka

Urodziłam wcześniaka w USG brzucha napisano;W okolicy nadnercza lewego widoczny jest hipoechogeniczny obszar o wymiarach 27 na 21 mm,w którym nie obserwuje sie perystaltyki-poszerzone pętle jelitowe? Proszę o wyjaśnienie.

Ale proszę przedstawić dolegliwości jakie Pani reprezentuje. Aby interpretować jakiekolwiek badanie obrazowe trzeba znać dolegliwości pacjenta jak i zbadać go bezpośrednio klinicznie. Tak jak napisał ultrasonografista może to być tylko poszerzona pętla jelitowa - która nie ma znaczenia klinicznego, w ten sposób mogła się tak ułożyć, czysty przypadek, więc nie ma powodu do niepokoju. Aby wyjaśnić czy to rozdęta pętla wystarczy wykonać kontrolne USG. W przypadku pętli jelitowej powinna ta zmiana zniknąć.