Wynik USG brzucha 3-letniego dziecka do analizy

USG 3 letniego dziecka:W podbrzuszu po stronie lewej oraz pośrodkowo widoczna poszerzona pętla jelita(bańka odbytnicy?)o śr 46mm,rozdęta,ze stałą i płynną treścią jelitową,bez cech perytaltyki-proszę o interpretację-badanie zrobione z powodu bólu brzucha

Aleksander Ropielewski

Obraz USG sugeruje prawdopodobna przycyzynę dolegliwości bólowych, które mogą być powodowane zaburzeniami perystaltyki w okolicy końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Wskazany kontakt z pediatrą lub chirurgiem dziecięcym cele ustalenia przyczyny zaburzenia perystaltyki.