Rozdęte pętle esicy w USG

W opisie usg lekarz napisał rozdęte pętle esicy co to oznacza ,czy stanowi poważne zagrożenie dla choroby nowotworowej.

To tylko informacja, że są poszerzone pętle jelitowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego. USG nie jest badaniem diagnostycznym dla narządów upowietrzonych czyli też jelit. Przyczyny tego stanu mogą być różne od zaburzeń czynnościowych w pracy jelit, przez stany zapalne do guzów. W takim wypadku najczęściej zaleca się pogłębienie diagnostyki o kolonoskopię. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.