Tomografia komputerowa jamy brzusznej

Witam w badaniu tomograf kom. jamy brzusznej stwierdzono rozdęte pętle jelitowe-zagięcia śledzionowego okrężnicy, badaniu USG było prawidłowe, tomograf wykonano ze względu na pojawiające się bóle z lewej strony w dolnej części brzucha mam 62 lata

W takiej sytuacji najlepiej byłoby celem pogłębienia diagnostyki wykonać kolonoskopię. Samo TK mówiące o rozdęciu pętli jelitowej może świadczyć o jakiejś blokadzie w zakresie jelita grubego utrudniającej pasaż treści jelitowej. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który kierował na TK.