W której część jelita następuje ostateczne formowanie kału?

Witam. Mam pytanie dot. jelita grubego. W której część jelita następuje ostateczne formowanie kału?? Czy jeżeli w ZAGIECIU ŚLEDZIONOWYM okrężnicy będzie przewerzenie spowodowane np. zmianą nowotworową, to stolce będą "olówkowate", czy w tej części jelita kał jest jeszcze polplynny i swobodnie "przepływa"??, a jego formowanie następuje w dalszej części jelita???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ostateczne formowanie kału dokonuje się w odbytnicy. Jeśli jednak zmiana nowotworowa znajduje się w obrębie lewej połowy jelita grubego, tj. też zagięcia śledzionowego, stolce mogą mieć charakter ołówkowaty.