USG jelita krętego oraz okolicy zastawki krętniczo-kątniczej

Witam w usg mam w wyniku ściana końcowego odcinka jelita krętego oraz okolicy zastawki krętniczo-kątniczej nieco pogrubiała o nieznacznie zmienionym uwarstwieniu-możliwość niewielkich zmian zapalnych, jednakże kolonoskopia i tomografia jamy brzusznej tego nie ukazały, co to może być, mam ciągłe wzdęcia 1,5 roku . ból i kruczenie się męczę nikt nie potrafi mi pomóc co mogłoby mi pomóc jestem młodą dziewczyną, błagam o jakąś poradę.

Jeśli w badaniu kolonoskopowym, TK nie stwierdzono patologii to zapewne opis USG w takim wypadku nie jest klinicznie istotny. Być może dolegliwości związane są z zaburzeniami czynnościowymi jelit (np. okresowymi silnymi ich skurczami). Radzę jeszcze w tej kwestii np. skonsultować się z gastroenterologiem.