Ból brzucha i wynik USG jamy brzusznej

Z powodu bólu brzucha po prawej stronie pępka mialam robione usg 13 grudnia wynik:po prawej stronie pępka wąska przestrzeń płynowa szerokości 4 mm na granicy powłok i jamy brzusznej ciągnąca się od pępka na prawo ku górze. Wynik CRP wynosił 30 ale spadł do 12,2 nie miałam wymiotów i biegunki. Następne usg brzucha było 17 grudnia : na prawo od pępka i tuż poniżej pojedyńcza poszerzona pętla jelita cienkiego z perystaltyka szerokości do 1.5 cm. Brak wolnego płynu ani innej zmiany patologicznej.

To raczej prawidłowy wynik badania USG bez patologii w zakresie jamy brzusznej. Taka poszerzona pętla jelitowa, zwłaszcza z zachowaną perystaltyką może występować u każdego zdrowego człowieka. Nie ma powodu do niepokoju. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który zalecił USG i dokładnie zna Pani historię kliniczną i badał Panią bezpośrednio.