Wynik USG jamy brzusznej 59-latki

Witam mój wynik USG J.brzusznej:wątroba umiark.wielkości o wzmożonej echogenicznosci,o cechach nierównomiernego stłuszczenia.Nieco szersze pętle jelitowe w podbrzuszu po str.lewej,ślad płynu międzypętlowo na wys.lewego talerza biodrowego-jestem tym wynikiem zaniepokojona, bardzo proszę o interpretację wyniku

Taki wynik raczej nie ukazuje jakiejś większej patologii w zakresie jamy brzusznej (nie znam konkretnych Pani dolegliwości, wyników np. badan laboratoryjnych, innych badań obrazowych). Opis USG wątroby świadczy o niewielkim, początkowym etapie stłuszczenia wątroby (normalizacja wagi ciała, dieta niskotłuszczowa), zaś poszerzone pętle jelitowe z płynem wokół o być może stanie zapalnym (do rozważenia kolonoskopia). Najlepiej z tym wynikiem skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem.