USG jamy brzusznej i wątroba o cechach stłuszczenia

Witam, zrobiłam USG jamy brzusznej i lekarz dał mi następujący opis:Pęcherzyk żółciowy o wym. 69x34 mm (ściana 2mm) o ogniskiem hieperechogennym z echem akustycznym @ 23 mm, z poziomem gęstej żółci. PŻW 4 mmm. Wątroba o strukturze jednorodnej, wzmożonej echogeniczności, prawidłowej wielkości. Naczynia zylne o prawidłowym przebiegu i szerokości. WNIOSEK: w obrazie USG wątroba o cechach stłuszczenia-kamienica woreczka żółciowego co to oznacza , co powinnam zrobić, mam cholesterol 252 (2000 norma)

Wynik oznacza, że ma Pani kamicę pecherzyka żółciowego - jeżeli wiąże się to z dolegliwościami bólowymi w nadbrzuszu - należy skonsultować się z chirurgiem i rozważyć operację. Ściana grubości 2mm oznacza, że nie ma cech ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego.
Wzmożona echogeniczność wątroby oznacza jej stłuszczenie.