Interpretacja wyników USG jamy brzusznej 64-latka

witam prosze o interpretację wyników USG JAMY BRZUSZNEJ Męzczyzna lat 64 Wątroba o zaznaczonych cechach stłuszczenia,jednorodna.niepowiększona.Pęchrezyk zołciowy bez konkrementów.PZW nieposzerzony.Trzustkao zaznaczonych cechach stłuszczenia.Sledziona usg w normie.Nerki prawidłosej budowy i wielkosci,bez poszezenia układów zbiorczych.W obu nerkach pojedyncze dodatnie odbicia dł. 2 mm mogące odpowiadać drobnym złogom lub zmianom w naczyniach.pęcherz moczowy o gładkich zarysach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Wynik wskazuje na duże stłuszczenie wątroby oraz trzustki. Może to być spowodowane długotrwałą otyłością oraz nieprawidłową dietą bądź spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu. W ty celu proszę o konsultacje z lekarzem zlecającym badanie i porównanie ich z objawami klinicznymi. Reszta badania jest bez zmian. Pozdrawiam