Interpretacja wyników USG jamy brzusznej 64-latka
witam prosze o interpretację wyników USG JAMY BRZUSZNEJ Męzczyzna lat 64 Wątroba o zaznaczonych cechach stłuszczenia,jednorodna.niepowiększona.Pęchrezyk zołciowy bez konkrementów.PZW nieposzerzony.Trzustkao zaznaczonych cechach stłuszczenia.Sledziona usg w normie.Nerki prawidłosej budowy i wielkosci,bez poszezenia układów zbiorczych.W obu nerkach pojedyncze dodatnie odbicia dł. 2 mm mogące odpowiadać drobnym złogom lub zmianom w naczyniach.pęcherz moczowy o gładkich zarysach.

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam. Wynik wskazuje na duże stłuszczenie wątroby oraz trzustki. Może to być spowodowane długotrwałą otyłością oraz nieprawidłową dietą bądź spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu. W ty celu proszę o konsultacje z lekarzem zlecającym badanie i porównanie ich z objawami klinicznymi. Reszta badania jest bez zmian. Pozdrawiam