Wyniki USG wątroby, trzustki i śledziony
witam.mam 64 lata kobieta prosze o interpretacje wyniku USG Watroba o dyskretnie zaznaczonych cechach stluszczenia,jednorodna,niepowiekszona.Pecherzykzolciowy bez konkremenrow.PZW nieposzerzony.Trzustka stluszczona,o zatartych zarysach.Sledziona usg w normie.Nerkiprawidlowej budowy i wielkosci,bez poszerzenia ukladow zbiorczch.W kielichu srodkowymnerki prawej zlog?zwapnienie?dl.1,5 mm.Pecherz moczowy o gladkich zarysach.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam. Wynik wskazuje na stłuszczenie wątroby oraz trzustki oraz złóg w nerke prawej. Jednakże, bez całościowego obrazu klinicznego badanie jest bardzo trudne do interpretacji. Proszę o konsultację z lekarzem który kierował Panią na powyższe badanie. Pozdrawim