Czy to znaczy, że płód obumarł?

Witam ostatnią miesiączkę miałam 13 lutego jestem w 9 tyg ciąży wielkość zarodka to 23 mm miałam usg przez brzuch lekarz nie mógł wyczuć bicia serca Objawy mam narmolne wymotuje bolą mnie piersi nie krwawie ani mnie brzuch nie boli .czy to znaczy że płód obumarł?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W tak wczesnej ciąży w usg przez ścianę jamy brzusznej czasem ciężko jest wychwycić bicie serca zarodka. Za tydzień lub dwa powinna Pani wykonać ponowne badanie usg zwykłe lub przezpochwowe (dokładnej obrazuje struktury macicy i łatwiej jest w nim zobrazować zarodek). W razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinna Pani udać się do lekarza ginekologa.