Dlaczego odczuwam ból po ekstrakcji ósemki?

Ból po usunięciu ósemki dolnej zatrzymanej Witam 10 dni temu miałem usuwaną chirurgicznie ósemkę zatrzymaną na dole. Ząb był dość duży około 3cm. Usuwany poprzez dłutowanie na pięć części. Po zdjęciu szwów rana - dziura jest dość duża ( wielkości około dwóch zębów 5 i 6). Ciągle miejsce pozabiegowe jest bolesne przy dotyku, podczas jedzenia oraz podczas leżenia na tej stronie policzka. Brałem antybiotyk przez tydzień. Teraz codziennie muszę wziąć jedną lub dwie tabletki przeciwbólowe. Moje pytanie czy długo taki stan może się utrzymywać, ile czasu może jeszcze potrwać gojenie? Oraz czy to normalne, że taki ból może występować po około 10 dniach? Pozdrawiam i dziękuję na odpowiedzi

Po usunięciu dolnych 8 mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe a pełne gojenie dziąsła może potrwać nawet kilak tygodni. Warto jednak udać się na kontrolę do gabinetu.

Zabieg usunięcia zatrzymanej ósemki dolnej jest zabiegiem, po którym rana może goić się nawet kilka tygodni (najpierw w dnie ubytku po usunięciu zęba wytwarza się skrzep, który przekształca się powoli w tkankę kostną, a dodatkowo brzegi dziąsła też muszą się odtworzyć). Jeśli występują dolegliwości bólowe warto skonsultować ten stan najlepiej z lekarzem wykonującym zabieg. Pozdrawiam