Dlaczego odczuwam takie uderzenia w brzuchu?

Dzień dobry. Od rana co kilka sekund czuje takie jakby puknięcie w brzuchu nad pępkiem, przypomina to trochę kopnięcia dziecka, ale ciążę mogę na 100% wykluczyć. Jest to widoczne i czuć to jak przyłoży się rękę do brzucha. Nie przechodzi to mimo ruchu, ani po posiłku. Trwa to już cały dzień. Czym mogą być spowodowane takie "puknięcia" w brzuchu?
KOBIETA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Najpewniej odczuwa Pani tętnienie aorty brzusznej. Jeżeli wcześniej nie dało się tego obserwować, być może rozwinęła Pani nadciśnienie tętnicze.