Dlaczego po leku mocniej boli mnie kolano?

Lek diprophos dostalam domiesniowo wczoraj o godzinie 11, z powodu bolu kolana czekam na ortopede dopiero 22 pazdziernika lekarz internista zlecil ten zastrzyk. Po 3 godz od zastrzyku bol w kolanie nie znikl a wrecz odwrotnie boli jeszcze bardziej przy tym wystepuje stan podgoraczkowy. Jak mam sie do tego odniesc?

Po diprophosie domięśniowo człowiek może się źle czuć a i stan podgorączkowy może się pojawić. Jeśli tak jest to ten internista powinien się o tym dowiedzieć. Podanie na wiwat sterydu domięśniowo przy bólu kolana nie jest standardowym postępowaniem. Trudno powiedzieć bez innych informacji dlaczego boli kolano. Potrzeba wywiadu (uraz? przeciążenie? gdzie dokładnie boli? spuchnięte? zgina się i prostuje? itp) . Jak nie to wizyta u ortopedy konieczna.