Dlaczego po trzech tygodniach od złamania strzałki i kości przyśrodkowej nie widać zrostu?

Po 3 tygodniach od zlamania strzalki i kostki przysrodowej, bez przemieszczen (bez zabiegu), nie widac zrostu. Wszystko wyglada jak w dniu zlamania. Lekarz mowi ze niby sie zrasta ale zdjecia porownalem i jest identycznie a nawet mam wrazenie ze gorzej, ze akies przesuniecia. To normalne? Czy przypadkowe mocniejsze uderzenia gipsem syntetycznym w sciane podczas snu czy podczas wstawania z lozka moga przemiesic kosc? Kiedy efekty zrostu powinny byc widoczne? I kiedy moge zaczac stawac na nodze?

Witam. Zrost kostny może nie być jeszcze widoczny na zdjęciu rtg, szczególnie dla laika. Jeśli lekarz po przeprowadzeniu bezpośredniego badanie nie stwierdził żadnych nieprawidłowości nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście przypadkowy uraz może skutkować przemieszczeniem odłamów, zdarza się to jednak niezwykle rzadko.