Dlaczego rośnie poziom TSH?

Witam. Od ponad 2 lat stale rośnie mi poziom TSH. Jestem obciążona genetycznie (ze strony matki i ojca) chorobą tarczycy. 2 miesiące temu tsh miałam na poziomie 2,63, a dziś 2,85. Ft3 5,46 ft4 1,01, aTPO 26,6. Dodatkowo wykonałam prolaktynę 517 (norma 102-496). Dodam, że poroniłam w 8 tygodniu (nie biło serce). Czy powinnam leczyć się na tarczycę? Czy to może być powód poronienia i złego samopoczucia (ospałość, nadwaga mimo ćwiczeń i zdrowego trybu życia)?

Dzień dobry,

w okresie ciąży TSH nie powinno być wyższe niż 2,5. Natomiast nie mogło mieć to wpływu na brak akcji serca.

Proszę kontrolować poziom hormonów tarczycy i skonsultować je z endokrynologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga