Dlaczego ta wartość Igm raz jest pozytywna, a raz negatywna?

witam wyniki CMV robione w kwietniu 2017 - Igg 237 (reaktywne, Igm 0,291( niereaktywne) awidności 80 (wysoka). Dlaczego Igg jest takie wysokie??w listopadzie miałam robione Igg 240 (aktywne) a Igm 0,2(nieaktywne) dlaczego ta wartość Igm raz jest pozytywna raz negatywna??o czym świadczy??jesli awidnosc jest wysoka- stare zakazenie to czy jak w ciązy bede miała Igg dodatnie i IGM dodatnie to zagrażam dziecku???dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Czy badania były wykonywane w tym samym laboratorium ? Dawne zakażenie nie jest groźne dla dziecka lecz jak jyz będzie Pani w ciąży konieczna kontrolne oznaczenie przeciwciał