Dlaczego tabletka Pradaxe zawiera czarną maź?

Witam, Prosze o informacje odnosnie leku, zazywam Pradaxe 150mg 2 razy dziennie, tabletki sa w pudelku nie blistrach, poniewaz nie polykam ich a wysypuje na lyzke ze wzgledu na problemy z przelykaniem zauwazylam, ze kilka tabletek mialo dziwna strukture, mianowicie nie bylo w kapsulkach ziarenek jak zawsze lecz jakas ciemna maz, co mnie bardzo zaniepokoilo. Jaka moze byc przyczyna, czy wilgoc mleko ze spowodowac, ze tabletka w pudelku sie popsuje? Na cale pudelko znalazlam kilka takich tabletek. Zauwazylam to otwierajac kapsuke, jednak inni pacjenci je po prostu zazywaja nie widzac co jest w srodku, przerazilo mnie to. Prosze o informacje co moze byc przyczyna I jak najlepiej przechowywac takie tabletki I czy mozna I bedzie lepiej jesli beda w lodowce. Dziekuje

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z numerem: 48 22 492-11-00,jest to numer do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i tam zgłosić problem, podając nr seryjny opakowania leku i opisując problem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych