Dlaczego widzę fioletowe plamki?

Witam w nocy podczas jazdy samochodem widzę fioletowe plamki szczególnie kiedy mijam się z samochodem jadącym z naprzeciwka ,byłem u okulisty robiłem badana i mówili że wszystko jest ok ,

Witam. to jest powidok czyli uzupełnienie widma światła żółtego z mijanych samochodów- fioletowoniebieski.Pana czopki pracują wolniej. Zalecam uzupełnienie witamin z gr B B1 B2 i B6. oraz wit A troszkę np 1000j/ Pozdrawiam serdecznie.