Dlaczego widzę gorzej w okularach?

Dzień dobry, pytanie do okulisty. Jestem właśnie po badaniu dna oka, chciałam zbadać wadę, bo widzę gorzej w moich okularach (właściwie chodzi o jedno oko). Po badaniu okazało się, że moja wada jest mniejsza niż na szkłach, które nosze. Lekarka nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie jak to możliwe (okulary nie są przetarte, porysowane itd.). Czy są państwo w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego widzę gorzej skoro okulary mam "aż za mocne" (jest to róźnica powiedzmy -6,75 a -6,25)?

Lek. Tomasz Budlewski

Właśnie z tego względu ze są zamożne ogniskowanie obrazu jest przesunięte jakby w druga stronę niż przy braku okularów . Konieczna wymiana