Dławienie się flegmą, ślinienie i wsadzanie palców do buzi u 2-miesięcznego syna

Mój 2 miesięczny synek ma problem ze spaniem nocnym ponieważ do gardelka spływa mu flegma (lub gęsta ślina ) dlawi sie tym próbuje odchrzakiwac dodatkowo ostatnio zauważyłam ze sie slini( i nie wiem czy to z racji wieku czy przyczyna jest inna ) oraz "mamla" jezykiem w te i z powrotem i wydadza paluszki do buzi. Nie goraczkuje, nie kaszle, czasem sobie kichnie,jest aktywny,ale ma słaby apetyt.problem trwa już dość długo ale raz słabiej raz mocniej teraz jeszcze ta ślina i jezyczek. O co chodzi ?

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem przerostu migdałka gardłowego. Proszę zgłosić się do pediatry który przeprowadzi bezpośrednie badanie dziecka.