Antybiotyk Augmentin a długość jego działania

witam.jak dlugo chroni organizm antybiotyk augmentin po skonczonej kuracji?Chcialam rowniez zapytac czy dziecko ktore jest chore na szkarlatyne i otrzymuje juz siodma dobe antybiotyk amotaks to czy jeszcze moglo zarazac mojego syna ktory wlasnie przeszedl szkarlatyne i wczoraj skonczyl antybiotykoterapie augmentinem? bardzo bym nie chciała, żeby cała kuracja antybiotykiem augumentin poszła teraz na marne, mam nadzieję, że tak się nie stanie... przy okazji chciałabym zapytać czy antybiotyk augumentin może powodować jakieś negatywne skutki uboczne dla organizmu? czy moga po nim występować np. nadmierne zmęczenie, ospałość albo inne tego typu objawy? i chcialabym też dowiedzieć się czy antybiotyk augumentin faktycznie jest skutecznym lekiem na szkarlatynę czy skuteczniejszy jest na przykład amotaks? z góry dziekuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

ANtybiotyk działa tylko w okresie jego stosowania. Nie powinno dojść do zarażenia w opisanej sytuacji podczas stosowania antybiotykoterapii u obydwu dzieci (zakłądając wrażliwość bakterii na stosowane antybiotyki).