Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Długotrwałe leczenie przepukliny rozworu przełykowego

mam 36 lat i dużą przepuklinę rozworu przełykowego. Czy warto faszerować się lekami przez następne lata i czekać na efekty uboczne przyjmowania leków,cz namawiać lekarza na operację. farmakologicznie nie leczy się tylko maskuje problem, a nikt nie mówi o skutkach ubocznych długotrwałego stosowania IPP. Czy operacja z zastosowaniem siateczki jest lepsza niż zawijanie żołądka wokół przełyku?? i jak się one fachowo nazywają.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowny Panie, nie wiem skąd ma Pan takie informacje ale leczenie operacyjne stosowane jest jedynie w razie niepowodzenia leczenia farmakologicznego. Operacja jak każdy inwazyjny zabieg ma swoje możliwe poważne skutki uboczne i jest zalecana przy bardzo poważnych problemach z choroba oraz przy 3 miesięcznym zupełnym niepowodzeniu leczenia farmakologicznego. Najcześciej i najskuteczniej leczy sie operacyjnie za pomocą fundoplikacja Nissena metoda laparoskopową. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy