Dni płodne przy cyklach 30-, 31-dniowych

Mam 18 lat, cykle wystepuja zazwyczaj miedzy 30-31, kiedy mam dni plodne? Czy prwzerwatywa i stosunek przerywany wystarcza? Jesli oczywiscie prezerwatywa nie peknie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji, nawet jeśli prezerwatywa nie pęknie. Można jedynie zmniejszać prawdopodobieństwo. W Pani cyklu dni płodne to dni między 12 a 20 dniem licząc od 1 dnia krwawienia.