30-dniowe cykle a ryzyko ciąży

Witam, posiadam cykle 30 dniowe ostatnią miesiaczke mialam 18 listopada, w dniu 30 listopada kochalam sie z moim facetem jednak podczas stosunku a wlasciwie przy wkladaniu penisa do pochwy pekla prezerwatywa, moj partner od razu wyjal penisa nie wprowadzajac go dalej. Wszedl on moze na 1-3 cm i prezerwatywa pekla, zaznacze tu wazna kwestię , ze wytrysku nie było, a to byl nasz pierwszy stosunek w tym dniu. Wedlug moich obliczen mialam wtedy dni plodne. czy moge sie czyms martwic?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. Istnieje więc możliwość ciąży. Osobiście jednak prawdopodobieństwo ciąży oceniam na niewielkie.