Do jakiego lekarza się udać z tym bólem gardła i zatok?

Od ponad dwóch miesięcy mam mniejszy lub większy ból gardła. Czuję że po ścianie gardła spływa mi coś z zatok i to zawsze nasila ból gardła. Delikatnie objawy uspokoiły się po płukaniu zatok, niestety wróciły. Do jakiego lekarza udać się z takim robiłem? Czy to jest przewlekłe zapalenie zatok ? Chce się zapisać na wizytę , ale nie wiem do kogo.

Udaj się do reklamodawcy szkodliwej metody płukania zatok. To oszustwo. Nie rób tego nigdy. Zatoki i nos produkują na dobę około 2,5 litra wydzieliny śluzowo surowiczej i to gdzieś musi spłynąć. Nie lecz się jesteś zdrowa. Nie chodź po żadnych lakarzach. Weż się do roboty. Masz w domu zaległości.