Dobór soczewek torycznych

witam, mam pewnie problem, chciałabym kupić sobie soczewki toryczne, lecz to co okulista zapisał mi na kartce nie zgadza się z soczewkami.. chodzi mi dokładnie o oko Lewe: (moc - 3.0; cylinder -1.0; oś 10), czy da się to jakoś przekształcić pod soczewkę? bo nie ma cylindra -1.. z góry dziękuję oodpowiedź

Witam,

soczewki kontaktowe musi bezwzględnie dobierać lekarz okulista. Poza mocą optyczną (sfera, cylinder) niezwykle istotne jest dobranie pozostałych parametrów i sprawdzenie ułożenie oraz poruszania się soczewki na oku. Bez takiej kontroli można doprowadzić do poważnych powikłań, które często mogą być nieodwracalne.
Proponuję zatem udać do specjalistycznego ośrodka, w którym soczewki będą dopasowane, a ich położenie na oku skontrolowane.