Jakie soczewki kontaktowe należy wybrać?

Witam, mam pytanie odnośnie noszenia soczewek kontaktowych przy astygmatyźmie. Bardzo lubię grać w piłke nożną, ale utrudnia mi to wada wzroku. Wadę mam taką : OP - Sfera: -3,0 Cylinder: -2,0 Oś: 10. OL - Sfera: -3,0 Cylinder: -3,0 Oś: 170. Chodzi mi głównie o to czy mogę nosić zwykłe soczewki z Rossmana, czy jednak mogą mi one zaszkodzić w jakiś sposób?

Witam. Nie może Pan. Soczewki się dobiera. I nie chodzi tutaj o cyferki jakie. Przy torycznych konieczne jest założenie próbnych i obejrzenie oczu w lampie szczelinowej jak się soczewki rotują na rogowce. Pozdrawiam serdecznie. Czy kazał by Pan swojej dziewczynie samej założyć wkładkę wewnatrzmaciczną?