Dobranie odpowiedniego kremu do skóry skłonnej do podrażnień

Mam 31 lat,od zawsze uzywalam kremu nivea ,pare razy kupiłam inny krem,ale ciagle to samo,po jego uzyciu miałam czerwone piekące plamy jaki krem kupic?

Witam serdecznie. Pielęgnacja cery wrażliwej jest szczególna i trudna, kosmetyki przeznaczone do tego typu cery powinny być bezzapachowe, bez konserwantów. Jeśli po uzyciu kremu pojawiają się : swędzenie, uczucie pieczenia bądź zaczerwienienie skóry ( tak jak w Pani przypadku), należy jak najszybciej usunąć powłokę kosmetyku i nie używać go więcej-bowiem oznacza to, że najprawdopodobniej jest Pani uczulona na jeden ze składników lub zapach takiego kremu. W przypadku kiedy mamy do czynienia z cerą wrazliwą, należy pamiętać, aby nie zmieniac kosmetyków zbyt często, do mycia twarzy nie używać mydła i wody ( bo to zdecydowanie podrażnia i tak już wrażliwą skórę), należy unikać środków pieniących się. Trzeba również pamiętać o właściwej ochronie przeciw promieniowaniom UVA i UVB, a zima stosować kremy tłuste. Najbardziej szkodzącymi kosmetykami w przypadku cery wrazliwej są te, które w swoim składzie zawierają retinol, alkohol lub kwasy owocowe. Pozdrawiam.