Podrażnienie skóry po goleniu

witam mam podrażnią skórę po goleniu a dokładnie mam szyje w czerwone krosty nie moge tego wyleczyć stosowałem prawie wszystko nawet kosmetyki Vichy teraz dostałem lek w aptece o nazwie kailas stosuje maseczkę z mąki ziemniaczanej mleko i miód i też nie ma dużych rezultatów prosze o pomoc co jeszcze moge zastosować

Objawy opisywane przez Pana mogą się pojawiać poprzez stosowanie kosmetyków (wód po goleniu itp) z zawartością ( w dużej zawartości alkoholu, co ma właściwości dezynfekujące).Proszę zastąpić wodę po goleniu balsamem po goleniu, który będzie miał właściwości bardziej kojące na skórę, ewentualnie wybrać wodę po goleniu bez dodatku alkoholu, np firmy Phytomer. W wodzie tej są składniki przeciwzapalne ( dzięki zawartym olejkom esencjonalnym). Jeśli to nie przyniesie efektów, a zauważa Pan zmiany skórne bezpośrednio,lub na drugi dzień po goleniu, warto zacząć golić się maszynką elektryczną. Strosowanie jej nie powoduje dużych podrażnień skóry i może przynieść oczekiwany efekt. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl