Miękki zarost i wrażliwa skóra u 46-latka

Dzień Dobry. Mam pytanie dośc błahe, ale z mojego punktu widzenia dośc istotne. Mimo 46 roku życia mam dośc miękki zarost i wrażliwą skórę. Goliłem się dotąd tradycyjną maszynką, przeszedłem na elektryczną ( ale z użyciem kremu) i po goleniu mam mocno podrażnioną skórę, momentami krosty. Z czego to wynika? Ale zasadnicze pytanie- czy kremu przeciwzmarszczkowego w takiej sytuacji używac na balsam po goleniu, czy balsam należy spłukac lub nie używac, a używac wyłącznie kremu przeciwzmarszczkowego? Pozdrawiam. Wojciech.

Dzień dobry, po goleniu powinien Pan stosować przeznaczony do tego balsam, by niwelować podrażnienie. Krem przeciwzmarszczkowy można nakładać po wchłonięciu się balsamu - o ile jego zastosowanie nie wywołuje podrażnienia. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.