Intensywne podrażnienie a depilacja zarostu

Witam! Zarost pojawił się u mnie dość wcześnie, w wieku 12lat. Obecnie mam lat 18, i od lat dwóch muszę golić twarz codziennie w związku z tym ze zarost odrasta bardzo szybko i jest wyjątkowo gruby. Wiąże się to z bardzo intensywnymi podrażnieniami, które nie ustają i są widoczne. Ponad to włos rośnie pod skórą, przez co nawet po goleniu wyglądam jak niedogolony. Nie jest to kwestią techniki i kosmetyków, bo probowalem chyba wzystkiego.Inne czesci ciała np brzuch plecy mam nadmiernie owłosione.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam serdecznie

Intensywność zarostu na twarzy jest sprawą indywidualną, niektórzy mają bardzo słaby a niektórzy mocny, jest to spowodowane m.in. hormonami.
Proszę nie postrzegać swojego mocnego zarostu jako problem - zarost u mężczyzny jest postrzegany przez kobiety za bardzo męski i sexy!
Skóra po goleniu jest podrażniona mechanicznie - stąd podrażnienie i pieczenie, należy ją odżywić kremami i emulsjami zawierającymi składniki regenerujące i silnie łagodzące skórę np. Alantan, Neodex.

pozdrawiam

IJ

0

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Po badaniu lekarz postawi diagnozę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy