Dodatkowe skurcze serca

Witam,od 2 lat mecze sie z dodatkowymi skurczami serca(nadkomorowymi) (max ok.100 dziennie).Dzisiaj bylem u nowego kardiologa.Przejrzal mojego holtera z przed 2 lat i zwrocil uwage na jeden epizod zahamowania zatokowego 4s w nocy,podeczas snu.Dostalem skierowanie na echo,holtera 24h i probe wysilkowa.Wczesniej 2 roznych kardiologow,u ktorych bylem nie mowili nic o ty 4s zatrzymania serca,twierdzili ,ze wszystko jest ok.Czy taki pojedynczy epizod zahamowania zatokowego na 4s jest powodem do obaw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tego typu epizody mogą być powodem do niepokoju. Proszę wykonać badania zalecone przez kardiologa. Po otrzymaniu wyników badań konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.