Dodatkowe zabezpieczenie przy pigułkach hormonalnych

Witam. We wtorek powinnam wziac I pigulke z nowego blistra. Zapomnialam jej wziac i po 8dn. Przerwie (w srode)wzielam dwie. I o 8 rano, a II o 10 rano. Zwykle zazywam je miedzy 8 a 9. Podczas wlasciwej 7 dniowej przerwy nie doszlo do stosunku. Doszlo do niego w dniu pominietej pigulki, wieczorem i kolejnego dnia rano tuż przed przyjeciem pierwszej z dwóch przyjetych. Czy ryzyko ciąży jest duże?od tej pory wraz z mezem stosujemy dodatkowe zabezp. Martwi mnie stosunek z wtorku i srody. Pozdr.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.