Dodatkowe zabezpieczenie przy Vibinie Mini

dzisiaj rozpoczelam blister tabletek antykoncepcjnych vibin a po zakończeniu tych zmieniam je na inne (niestety nie potrafie rozczytac recepty), lekarz powiedzial zebym nowe tabletki zaczela brac od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia, problem w tym ze zgubilam jedna tabletke vibinu przez co wzielam nastepna i z blister skoncze brac o dzien wczesniej. Co mam zrobic w takiej sytuacji? zabezpieczac sie dostatkowo przez ostatni tydzien starych tabletek i tydzien nowych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę nie zmieniać postępowania i rozpocząć stosowanie nowych tabletek w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Ochrona przed ciążą zostanie zachowana.