Dostałam okres o dobry tydzień później niż zwykle. Oddawanie moczu jest bardzo bolesne. Czy to coś poważnego?

Już tydzień wcześniej odczuwałam to pieczenie, ale zlekceważyłam, na wargach sromowych zauważyłam malutka narośl, ale nie wiem czy miałam ja wcześniej. Długo nie miałam okresu, dopiero po ponad tygodniu dostałam, a przy oddawaniu moczu odczuwam ból. W oczekiwaniu na okres dwa razy zdarzyło mi się brudzenie ale nie była to krew. O czym to może świadczyć?

Witam serdecznie,

Pieczenia w okolicach intymnych, zmiany na wargach sromowych oraz ból podczas oddawania moczu świadczą o stanie zapalnym dróg rodnych. Dodatkowo może dojść do przeniesienia infekcji do dróg moczowych ze względu na bliskość w położeniu pomiędzy cewką moczową a pochwą.
Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na badanie ginekologiczne. Dzięki temu możliwe będzie włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam