Dostępność Piperyny forte w aptekach

Witam mam 37 lat i po dwóch porodach trochę przytylam. Nie mogę zrzucić tych zbędnych kilogramow próbowałam się odchudzać stosując diete ale  nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Mam niestety siedząca prace i mało się ruszam ale akurat tego nie mogę zmienić. Dlatego chciałabym siegnac po tabletki Piperyna forte. Czytałam wiele pozytywnych opinii osob które stosowały ten suplement i schudły ale wolałabym uzyskać fachowa opinie lekarzy na temat Piperyny. Czy jest  faktycznie dobra, skuteczna i czy nie ma działania ubocznego. Czy piperyna forte jest dostępna w aptekach? Bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Osobiście nie słyszałem i nie polecam. Proponuje udać się do dietetyka.

Magdalena Mroczek

Piperyna forte to suplement diety. Piperyna jest rodzajem ekstraktu, uzyskiwanym z czarnego pieprzu, a piperyna forte zawiera aż 95 % czynnego składnika.

W Polsce apteki nie dystrybuują tego preparatu. Jest on dostępny przez internet. Za granicą piperynę forte można kupić przez internet.

Piperyna ma działać poprzez zwiększanie wydzielania soków żołądkowych i wpływ na metabolizm komórek tłuszczowych. Według informacji producenta, jej stosowanie pozwala zrzucić do 4-6 kg w przeciągu miesiąca. Piperynę można stosować przewlekle, szczególnie w przypadku dużej otyłości.

Należy pamiętać, że Piperyna ma działanie wspomagające, a nie lecznicze. Powinna ona być stosowana w połączeniu z dietą i sportem i na pewno ich nie zastąpi. Dlatego czasami lepiej jest nie inwestować w suplementy diety, ponieważ w pewien sposób "rozleniwiają one" i dają ułudę odchudzania. W rzeczywistości jednak recepta na odchudzanie jest tylko jedna i jest to sport i ruch.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że należy unikać lub bardzo ostrożnie
stosować Piperynę przy przyjmowaniu leków tj. digokstyna czy fenytoina,
ponieważ wtedy tempo z jakim wątroba usuwa te leki ulega spowolnieniu.
Piperynę należy przyjmować jedynie w wyznaczonych przez producenta
dawkach. Ogólnie suplement ten jest bezpieczny w stosowaniu, zarówno u
kobiet i mężczyzn i jego zaletą jest to, ze opiera się na naturalnej
substancji. Może wystąpić efekt jojo. Należy też pamiętać, że czasami na
efekty należy poczekać. Preparat można przyjmować przewlekle, nie ma
limitu czasowego jego stosowania.