Piperyna Forte a skutki uboczne

Bardzo dużo  mówi się ostatnio o różnych suplementach diety. Nie bardzo jednak wierzę, aby nie powodowały one żadnych negatywnych skutków. Słyszałam, że Piperyna Forte jest dobra na odchudzanie i spalenie zbędnego tłuszczyku i chciałabym rozpocząć taką kurację, ponieważ trochę tłuszczyku zbywa mi tu i ówdzie. Dlatego proszę o rzetelną opinię na temat stosowania tego suplementu. Jak długo powinna trwać taka kuracja lekiem Piperyna Forte i czy nie powoduje ona jakiś skutków ubocznych, zaburzeń i  podrażnień w organizmie? Czy nie powoduje uszkodzenia śluzówki żołądka, trzustki, jelit? A jeśli powoduje to jak poważne mogą być te skutki uboczne? Może ewentualnie zmniejszenie dawkowania Piperyny Forte sprawiłoby, że skutki uboczne będą mniej odczuwalne. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź bo zależy mi na rozpoczęciu kuracji odchudzającej.

Magdalena Mroczek

Piperyna forte to suplement diety Piperyna jest rodzajem ekstraktu, uzyskiwanym z czarnego pieprzu, a piperyna forte zawiera aż 95 % czynnego składnika. Piperyna ma działać poprzez zwiększanie wydzielania soków żołądkowych i wpływ na metabolizm komórek tłuszczowych. Według informacji producenta, jej stosowanie pozwala zrzucić do 4-6 kg w przeciągu miesiąca. Piperynę można stosować przewlekle, szczególnie w przypadku dużej otyłości.

Piperyna jest substancją naturalną i stosowana była już w starożytności. Nad bezpieczeństwem jej stosowania przeprowadzono wiele badań klinicznych. W jednym z nich na grupie ponad 4000 pacjentów sprawdzano bezpieczeństwo Piperyny. W przypadku przyjmowania jej zgodnie z zaleceniami producenta, nie zanotowano występowania efektów ubocznych.

Należy pamiętać, że Piperyna ma działanie wspomagające, a nie lecznicze. Powinna ona być stosowana w połączeniu z dietą i sportem i na pewno ich nie zastąpi. Piperyna jest dostępna w Polsce.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że należy unikać lub bardzo ostrożnie
stosować Piperynę przy przyjmowaniu leków tj. digokstyna czy fenytoina,
ponieważ wtedy tempo z jakim wątroba usuwa te leki ulega spowolnieniu.
Piperynę należy przyjmować jedynie w wyznaczonych przez producenta
dawkach. Ogólnie suplement ten jest bezpieczny w stosowaniu, zarówno u
kobiet i mężczyzn i jego zaletą jest to, ze opiera się na naturalnej
substancji. Może wystąpić efekt jojo. Należy też pamiętać, że czasami na
efekty należy poczekać. Preparat można przyjmować przewlekle, nie ma
limitu czasowego jego stosowania.