Drętwienie końcówek palców i drętwienie kończyn

Często drętwieją mi końcówki palców. Dłonie oraz stopy są jakby sine. W czasie snu zdarza się, że drętwieje cała ręka, co zauważam po przebudzeniu. Można jakoś temu zaradzić? Dlaczego tak się dzieje?

Piotr Pilarski

Najprawdopodobniej przyczyną są zaburzenia naczynioruchowe pod postacią objawu Raynauda. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Przyczyn może być wiele i niekoniecznie jedna. Pod uwagę należy wziąć polineuropatię, zespół cieśni nadgarstka, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i inne.
Aby postawić rozpoznanie niezbędna jest szczegółowa znajomość objawów, objawy towarzyszące, okoliczności występowania i wiele innych danych oraz badanie przedmiotowe.