Drętwienie, puchnięcie i zasinienie palca ręki

Od tygodnia zauważyłam , ze środkowy palec na prawej ręce jest jakiś inny. Najpierw na paznokciu zrobiły sie jakby dziurki a pare dni pózniej palec nagle zaczął puchnąć trwało to chwile . Opuchlizny nie ma ale palec jest siny , nie boli . Tylko trochę boli dłoń jakby na środku i czasem trochę drętwieje . Nie uderzyłam sie nigdzie dlatego bardzo mnie to dziwi dlaczego tak sie dzieje. Nie wiem co z tym zrobic . Smarować maścią czy moze iść do lekarza? Z gory dziękuje za pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis sugeruje, że przyczyną mogą być zaburzenia przepływu krwi w mikrokrążeniu. Warto z problemem tym udać się do lekarza rodzinnego. Palec powinien obejrzeć i zbadać lekarz.