Drętwienie rąk i wynik RM kręgosłupa

RM.Trzony kręgowe nieco obniżone z osceofitami na krawędziach kostnych.Obniżenie krążka międzykręgowego C3/C4 z cechami tylnej wypukliny modelującej worek oponowy i ograniczającej przednią rezerwę płynową /prześwit 0,6/.Dyskretne wypuklina tarczy między kregowej C4/C5 modelująca nieco worek oponowy.Mierna okrężna wypuklina krążka międzykręgowego C5/C6 nieco modelująca przylegające struktury.Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Obie ręce drętwieją.W nocy tragicznie aż do łokci.EMG w normie.

Opisane zmiany zwyrodnieniowe dysków w kręgosłupie szyjnym i zwęzenie kanału kręgowego moga wywoływać drętwienie rąk, szczególnie w nocy, w unieruchomieniu.
Mogą być też objawy ucisku na nerw pośrodkowy w okolicy nadgarstkó, tzw zespół cięśni nadgarstka.
Wskazane badanie EMG / USG nadgarstka
Czy nie ma niedoczynności tarczycy, nadwagi?
Warto ograniczyć jednostajne prace rąk i dźwiganie
Wskazana gimnastyka regularna.