Drobne wycinki z szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego. 1.Wycinki z szyjki macicy: Drobne wycinki z szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim wykazującym ogniskowo cechy koilocytozy , z przewlekłym naciekiem zapalnym w podścielisku. 2.Wyskrobiny z kanału szyjki, wyskrobiny z jamy macicy: Fragmenty błony śluzowej trzonu macicy o nieregularnie rozrośniętych gruczołach bez cech sekrecji. Ponadto drobne fragmenty śluzówki kanału szyjki.

Lek. Tomasz Budlewski

wyniki moga wskazywac na stan zapalny oraz zaburzenia hormonalne. prosze koniecznie udac się dolekarza ginekologa.