Drobne zwapnienia w okolicy przyczepu wspólnego przywodzicieli

wynik usg kończyny dolnej - drobne zwapnienia w okolicy przyczepu wspolnego przywodzicieli obnizona echogenicznosc sciegien bez widocznego wzmozonego unaczynienia - zmiany pourazowe lub przeciazeniowe, co zrobić z takimi zmianami po urazowymi? jestem po potrąceniu przez samochód po złamaniach miednicy, lekarz zaleci jakąś rehabilitację? chciałabym wiedzieć czego mam się spodziewać

Witam,
zależy gdzie i do kogo Pani trafi. Na początku oceniłbym Pani stan badaniem klinicznym, żeby wiedzieć co i gdzie boli oraz gdzie brakuje zakresów ruchu w stawach i długości mięśni. Osobiście, przede wszystkim zalecałbym terapię bezbolesną. Z zabiegów wykonałbym inhibicję mięśniową i poizometryczną relaksację lub energizację mięśniową na grupę przywodzicieli, żeby na siłę nie ciągnąć mięśni, które są uszkodzone. Dobrze wykonany masaż też może pomóc. Zabezpieczyłbym taśmami, żeby wyregulować dodatkowo napięcie mięśniowe i uszeregować kolagen tworzący powięź otaczającą mięśnie. Pozdrawiam Dziękuję