Drżenie rąk u 19-latka

Witam ! drżą mi ręce, nie mam problemów alkoholowych, czy stresu. Zajmuję się wykonywaniem rysunków technicznych, a mój problem utrudnia mi moje obowiązki. Co powinienem zrobic ?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Drżenie rąk może być wynikiem zmęczenia, wysiłku fizycznego, a także mieć podłoże psychologiczne.
Często pojawia się w przypadku spożywania dużej ilości kofeiny czy innych używek oraz jako następstwo zaburzeń wodno-elektrolitowych.
Może mieć też podłoże chorobowe, jak zaburzenia czynności tarczycy czy schorzenia neurologiczne.
Na początek proponuję udać się do lekarza rodzinnego i wykonać jonogram.
Pozdrawiam