Drżenie w członku w stanie spoczynku

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/oslabienie-wzwodu-przy-nowej-partnerce w odp.do tego tematu chcialbym dodac,ze na poczatku nie mialem takich problemow,pojawily sie "nagle" rowniez wykluczylbym egoistyczna postawe podczas seksu. Dodam,ze czasem odczuwam "drzenie" w czlonku (w stanie spoczynku) - nie mam problemow z oddawaniem moczu. Pozdrawiam :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu wykluczenia somatycznego podłoża dolegliwości proszę skonsultować się ze specjalistą urologiem. W przypadku braku tego typu problemów, potwierdzi się diagnoza postawiona w odpowiedzi z poprzedniego postu.

Witam, jeśli chce Pan dochodzić koniecznie źródła swych dolegliwości to wg tej "rozpiski" Badanie przedmiotowe to: wywiady w kierunku chorób neurologicznych, psychicznych (nerwice, depresja), naczyniowych (miażdżyca tętnic miednicy i w ogóle miażdżyca), cukrzycy, zaburzeń hormonalnych (przysadka, tarczyca, jadra), nadużywania alkoholu, używek, Jeśli chodzi o badania laboratoryjne to: testosteron wolny i związany, prolaktyna, hormony tarczycy, cholesterol całkowity, LDL i HDL, cukier, trójglicerydy. Badania obrazowe to USG prącia i naczyń miednicy z użyciem techniki Dopplerowskiej, kawernozografia, poza tym pletyzmografia prącia, kawernozometria, badanie erekcji w nocy aparatem Rigiscan, próby farmakologiczne (wstrzykiwanie do prącia substancji powodujących wzwód). Istotne jest badanie psychologiczne (seksuolog). Jednakże...... w Pańskim wieku na pierwszy plan wysuwają się zaburzenia na tle psychogennym. Zdecydowanie najlepszym wyjściem dla Pana jest w tej sytuacji rozmowa z seksuologiem, który wybierze najodpowiedniejszy rodzaj terapii. Jeżeli zdecyduje się Pan na taką wizytę, szansa na poprawę będzie bardzo duża. W ramach leczenia "doraźnego" można spróbować któregoś z preparatów doustnych (na receptę) jednakże na dłuższą metę należałoby ustalić przyczynę tych zaburzeń. Pozdrawiam RH