Duszności, bolesność okolicy mostka podczas przeziębienia

Od pona 2 tygodni jestem przeziebiona.Wysoka temperatura do ponad 38 stopni,silny kaszel problem z oddychaniem(bardzo plytki oddech,brak tchu przy rozmowie wejsciu na schody.)Na 1 wizycie u lekarza otrzymalam Amoxicillin 500 na 5 dni.byla poprawa ale nie do konca.Caly czasu temp 37 stopni.Po 7 dniach wizyta u lekarza i Clarithromycin 500 na siedem dni.Dusznosc sie utrzymuje,najgorszy jest bol po prawej stronie od mostka pod pacha az do lopatki.nasila sie po polozeniu sie zwlaszcza na lewy bok.

Ma Pani infekcję oporną na leczenie, należy wobec tego udać się do lekarza prowadzącego, on po badaniu zadecyduje, czy włączyć inne mocniejsze antybiotyki doustne, czy skierować Panią na dodatkowe badania diagnostyczne czy do pulmonologa lub szpitala.