Duszności - co jest przyczyną?

Witam. Jestem chłopakiem i mam 15 lat. Ostatnio mam dużo problemów zdrowotnych. Od ok. 3 miesięcy mam zaburzenia rytmu serca (raz bije mocno, raz słabo, a czasem gwałtownie przyspiesza i zwalnia) oraz duszności. Nie mogę wziąć głębokiego wdechu, tylko płytkie. Przez kilka dni kłuło mnie serce oraz płuca. Czułem również ból w plecach w okolicy płuc. Od miesiąca, codziennie mam suchość w gardle. Do dziś czuję, jakby coś mi je ściskało (dokładnie pod gulą na szyi) i również odczuwam dyskomfort przy przełykaniu. Jestem trochę osłabiony i często mam ataki przygnębienia. Jak tylko sobie coś wyobrażę, od razu panikuję i robi mi się gorąco i duszno. Już nie wiem, co o tym sądzić. Bardzo mi to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Zauważyłem też, że zrobiły mi się dwie gule pod żuchwą (z prawej i lewej strony) oraz dziwne chrząstki, które mogę tak jakby "wcisnąć". Zaraz po zjedzeniu czegokolwiek, mam zgagę i gdy chcę mi się odbić, nie mogę i wtedy tez robi mi się bardzo duszno. Mam te objawy szczególnie po wysiłku. Badania, które miałem robione: RTG klatki piersiowej - wszystko poprawnie morfologia krwi + żelazo, magnez i TSH - w normie spirometria - w normie spirometria po teście wysiłkowym (bieganie na bieżni) - w normie Lekarz wykluczył przyczyny pulmonologiczne oraz alergologiczne. Za kilka dni idę do laryngologa i jeszcze muszę zarejestrować się do kardiologa. Proszę o pomoc, bo naprawdę się martwię. Przeszkadza mi to w codziennych zajęciach. Pozdrawiam. EKG - w normie Wystarczy, że wejdę po schodach i już serce bardzo mocno mi wali oraz mam duszności. Alergolog przepisała mi v*** na duszności, aczkolwiek nie specjalnie pomaga. 28 stycznia idę do pulmonologa. Jeszcze czeka mnie wizyta u kardiologa. PROSZĘ O POMOC.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Po wykluczeniu zaburzeń dotyczących układu oddechowego prawdopodobna przyczyna dolegliwości mogą być napadowe zaburzenia rytmu serca. Niestety ich zdiagnozowanie może być trudne-w związku z ich okresowym zwykle krótkotrwałym u młodych osób występowaniem z dużym prawdopodobieństwem nie wychwyci ich pojedyncze badanie EKG, 24-godzinna jego rejestracja metoda Holtera również może ich nie odnotować.

Dobrze jednak iż zapisał się  Pan do tych dwóch pozostałych specjalistów-kardiologa i laryngologa. Jeśli przeprowadzone badania nie wykażą nieprawidłowości, a specjaliści nie znajda przyczyny, mogą być to dolegliwości na tle psychogennym. Z opisu wynika, że jest Pan osoba dość emocjonalnie podchodząca do wielu spraw, a tło psychogenne jest w przypadku takich osób szczególnie częste.
Pozdrawiam