Duża ilość amylazy a wymioty

Moja córka robiła ostatnio bania krwi w których wynikło, że ma za dużo amylazy. Czy te wyniki mogą świadczyć że córka wymiotuje? Czy jak córka będzie miała zrobioną gastroskopię to będzie można sprawdzić czy wymiotuję?

Warto udać się z wynikiem do lekarza rodzinnego. Podwyższony poziom amylazy może świadczyć o chorobach trzustki oraz innych chorobach przewodu pokarmowego. Bardzo nasilone, częste wymioty z uszkodzeniem śluzówki przewodu pokarmowego mogą być widoczne w gastrosokpii.