Duże opuchnięcie nóg

Tak mam jeden problem puchną mi nogi rano jeszcze jest jako tako ale , jak wstaję kostki są napuchnięte , wieczorem jest źle,bo nogi opuchnięte jak banie , sialm robionego Dopplera i on nic nie wykazał , jedynie że mam torbiel w lewej nodze . Brałam leki na krążenie , ale niestety nie pomagają , czasami wieczorem nie wiem jak to nazwać czy mnie pieką czy jest gorączka , bo jak przyłożę zimny układ to na chwilę mi pomoże opuchlizna po okładzie mi nie zniknie tylko ulży pieczenie .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane obrzęki narastają w ciągu dnia to ich najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niewydolność krążenia. Przede wszystkim powinna Pani zatem udać się na konsultację do specjalisty kardiologa. Być może wystarczająca będzie modyfikacja farmakoterapii i włączenie/zwiększenie dawek leków moczopędnych. Dodatkowo, powinna mieć Pani wykonane podstawowe badania laboratoryjne, które pozwolą ocenić funkcję nerek i wątroby.